Metų archyvas: 2013 m.

Naujos statybos butai Vilniuje

Turbūt nereikia nė sakyti, kad nuosavas būstas daugumai mūsų kelia asociacijas su saugumu, šiluma ir jaukumu. Taigi, anksčiau ar vėliau ateina laikas, kuomet norima atsisakyti būsto nuomos ir įsigyti nuosav butą, kuriame galima jaustis ramiai ir saugiai. Vis dėlto, tai kelia daugybę klausimų: kokį butą pasirinkti – naujos ar senos statybos ar kokią buto vietą asirinkti? Iš pradžių viskas gali pasirodyti gana elementaru, tačiau pradėjus analizuoti rinkos siūlymus ir kainas, tai gali pasirodyti ir kiek sudėtingiau nei atrodė iš pradžių. Taigi, net ir klausimas, kas geriau: senos ar naujos statybos butai Vilniuje gali pasirodyti ne toks ir paprastas.

Naujos statybos butai VilniujeVisų pirma, į ką dažniausiai atkreipiamas dėmesys, renkantis butą, paprastai yra jo kainą. Naujois statybos butų kaina gali pasirodyti didesnė, taigi, ir minties įsigyti naujos statybos butą kartais atsisakoma. Vis dėlto, po kelių metų suvokiama, kas vis dėlto pasirinkta klaidingai. Po kelių metų norisi kažko naujesnio, taigi, pradedama dairytis naujo buto. Žinoma, įvairūs keitimai yra įmanoma, tačiau reikės sutvarkyti tikrai nemažai dokumentų, o tai,m reikia pripažinti, tikrai vargina. Be to, pastebima, kad senos statybos butuose sąskaitos už šildymą tikrai nedžiugina. Tuo tarpu naujos statybos butuose sąskaitos už šildymą yra ženkliai mažesnės, taigi, nors pradinis įnašas sumokamas didesnis, tačiau laikui bėgant suprantama, kad tai nebuvo jokia „permoka“, ir vėliau visa tai atsiperka.

Skaityti straipsnį “Naujos statybos butai Vilniuje” »

Darbo kalendoriai nuolat skubantiems

Ar tikrai visada susiplanuojate darbus taip, kad spėtumėte viską nuveikti? Kartais atrodo, kad paros valandų neužtenka nuveikti visiems reikalingiems darbams, tačiau, kad viską spėtumėme ir nieko nepamirštumėme kartais visai nedaug – tiesiog tereikia visus darbus susižymėti. Tą padaryti mums gali padėti darbo kalendoriai, be kurių turbūt neišsiverčia nė vienas veiklus žmogus.

darbo kalendoriaiKokį darbo kalendorių rinktis? Darbo kalendoriai gali būti lietuviški arba tarptautiniai. Jie skiriasi tuo, kad lietuviškame darbo kalendoriuje sužymėtos Lietuvos įsimintinos dienos, o tarptautiniame – tarptautinės šventės, taip pat surašyti ir pasaulio šalių telefonų kodai. Tarptautiniame žemėlapyje taip pat pateikiamas ir pasaulio šalių kalendorius.

Skaityti straipsnį “Darbo kalendoriai nuolat skubantiems” »

Greitieji kreditai

Spartus gyvenimo tempas visus mus įpratino viską gauti greitai. Prie viso šito taip pat prisidėjo ir nuolat tobulėjančios informacinės technologijos. Jų dėka mes įvairias prekes ir paslaugas perkame tiesiog neišėję iš namų ar darbo įstaigos. Maisto produktai, drabužiai, pramogos, kelionės ir daugelis kitų prekių bei paslaugų įsigyjamos internetu. Kartais mums prireikus finansinės paramos paimamas greitas kreditas. Nors yra žmonių, kurie yra prieš tokias paskolas, tačiau vis daugiau patenkintų vartotojų renkasi šias paslaugas jau ne be pirmą kartą. Visi greitieji kreditai suteikia galimybę prireikus gauti finansinę paramą.

greitas kreditasGyvenant šiuolaikiniame pasaulyje vis dažniau mums prireikia daugiau pinigų. Galbūt pamatėte norimą prekę pigiau, o šio mėnesio biudžete nėra numatytos tokios išlaidos? O gal vėluoja atlyginimas ar reikia sumokėti daugiau už paslaugas? Tokie atvejai gana dažni, tad nereikia labai nerimauti iš kurgi pasiskolinti reikiamą sumą pinigų. Tam yra greitas kreditas. Jis suteikiamas daug paprasčiau, nei bankuose. Jums nereikia laukti paskirto susitikimo laiko pas banko vadybininką, stovėti eilėje ar laukti, kol bus užpildyti prašymai ir kiti reikiami dokumentai. Taip pat nereikia prašyti darbovietės, kad išduotų pažymą apie Jūsų atlyginimus. Juk žinome ar bent jau esame girdėję apie tai, kiek ilgai trunka paskolos suteikimas. Taigi greitieji kreditai yra kur kas pranašesni, nei banko paskolos. Dažniausiai suteikiamos yra iki 10 tūkstančių litų paskolos. Tad tokią sumą galite gauti labai greitai.

Skaityti straipsnį “Greitieji kreditai” »

Topografinės nuotraukos: kam jos reikalingos?

Topografinės nuotraukos reikalingos tuomet, kai reikia parengti planą, kuriame matytųsi požeminės komunikacijos, statiniai bei ilgamečiai augalai. Tai reikalinga tais atvejais, kai norima statyti naują namą arba seno namo vietoje statyti naują namą arba pakeisti pastato paskirtį. Čia neišvengsite topografinių nuotraukų, taigi, reikės samdytis specialistą, kuris atliks šią paslaugą. Be topografinių planų negali būti pradedami jokie projektavimo darbai, taigi, norint pradėti statyti namą ar perprojektuoti turimą pastatą, čia be to išsiversti nepavyks.

topografinės nuotraukosSvarbu žinoti tai, kad topografinės nuotraukos turi būti atliekamos dar prieš metus, kuomet bus pradėtiprojektavimo darbai. Tai labai svarbu žinoti visiems, kurie ruošiasi pradėti projektavimo darbus – visa tai užtrunka, taigi, ir tik praėjus metams o topografinių nuotraukų atlikimo galima bus pradėti projektavimo darbus.

Skaityti straipsnį “Topografinės nuotraukos: kam jos reikalingos?” »

Automobilių nuoma Kaune

Lietuvoje vis dažniau nuomojamasi automobilius. Klausite, kodėl: juk tai brangu, neapsimoka, ir apskritai, kam to reikia? Automobilių nuoma Kaune šiandien gana populiari, ir kai kurie klientai teigia nesuprantantys, kodėl kai kurie tautiečiai taip nepasitiki automobilių nuomos paslaugomis. Dažniausi argumentai, kodėl ne visi ryžtasi nuomotis automobilį, dažniausiai būna šie:

Automobilių nuoma KauneAutomobilių nuomos kaina pernelyg didelė. Ne, tai nėra tiesa. Parai išsinuomoti automobilį paprastai kainuoja 50-80 litų, ir, lyginant su automobilių nuomos kainomis kitose Europos šalyse, tai yra gerokai pigiau. Kadangi automobilį paprastai nuomojasi ne vienas, o keli asmenys, ši kaina netgi atrodo juokinga – tiek sumokėtumėtekviesdamiesi taxi, jei reikėtų, pavyzdžiui, vykti į oro uostą nuo namų. Taigi, ši nuomonė yra visiškai nepagrįsta, ir nuomos kaina įperkama praktiškai visiems.

Kai kurie žmonės mano, kad nuomotis automobilį nėra patikima, tačiau ir čia klystama. Visada prieš nuomodamiesi automobilį (kaip ir įsigydami bet kokią kitą paslaugą) išsiaiškinkite sutarties sąlygas – taip išvengsite nesusipratimų.

Skaityti straipsnį “Automobilių nuoma Kaune” »

Nestandartiniai baldai

Jau seniai praėjo tie laikai, kai dauguma mūsų ne tik gyveno tokio pat išplanavimo butuose, bet ir turėjo praktiškai tokius pačius baldus. Šiandien viskas kitaip, ir mes tikrai turime iš ko rinktis. Vis dėlto, ne visada baldų parduotuvėse galima rasti tai, kas atitiktų mūsų asmeninį skonį ir lūkesčius. Kartais norima namus apstatyti taip, kad viskas ne tik atrodytų estetiškai, bet ir liktų šiek tiek erdvės bei butas neatrodytų per daug apkrautas. Laimei, šiandien išeitis tikrai yra – vis labiau populiarėja nestandartiniai baldai, kurie gali užtikrinti, kad namai atrodys būtent taip, kaip norite jūs, ir tą užtikrinti neprireiks daug pastangų.

Nestandartiniai baldaiNestandartinių baldų kūrimui dažnai naudojamos slenkančios sistemos, kurios užtikrina, kad baldai bus būtent tokie, kokių jums reikia. Tačiau, žinoma, slenkančių sistemų galimybės tuo tikrai neapsiriboja, jos gali puikiai pasitarnauti ir norint, kad namai būtų kiek kitokio planavimo. Kad tai padarytumėte, šiandien visiškai nebūtina griauti sienų, mūryti pertvarų – tiesiog pakanka įsirengti slenkančias sistemas. Tai padaryti yra daug greičiau ir paprasčiau, be to, nereikia gauti leidimo, norint daryti tam tikrus pertvarkymus. Net ir parduodant butą, tai nesudarys keblumų, nes slenkančias sistemas galima visai nesudėtingai pašalinti. Taigi, slenkančios sistemos gali būti vienu praktiškiausių sprendimų, kokį galite priimti, priimti, kuriant savo namus.

Skaityti straipsnį “Nestandartiniai baldai” »

Vaikiški kompiuteriai

Jei anksčiau buvo prabanga namuose turėti vieną kompiuterį, tai šiandien juos turi bene kiekvienas šeimos narys. Suaugusiems jis dažniausiai reikalingas dėl darbo, tačiau pastebima, jog ir mažieji šeimos nariai jaučia poreikį nuosavam kompiuteriui. Galbūt šiandien tai dar skamba keistai, tačiau vaikiški kompiuteriai tampa vis paklausesni. Pastarieji yra reikalingi namų darbų ruošimui, naršymui internete, galų gale žaidimams. Taigi, galime net neabejoti, jog ateityje mūsų vaikai neįsivaizduos gyvenimo be kompiuterio. Šiandien vaikams turėti mobiliuosius telefonus atrodo savaime suprantama, na o kompiuteris turėtų sulaukti tokios pačios nuomonės. Jei vis dar abejojate tuo ir negalite apsispręsti, ar jūsų atžalai yra reikalingas nuosavas kompiuteris, štai keli argumentai, kurie palengvins jūsų apsisprendimą.

Skaityti straipsnį “Vaikiški kompiuteriai” »

Windows diegimas

Taigi, daug kam įdomu, kaip atliekamas Windows diegimas, kadangi visi nori sutaupyti. Nelabai apsimoka šiais laikais mokėti kompiuteristams pinigų, kadangi Windows įsirašyti galite be didesnių problemų ir patys savomis jėgomis.

Windows diegimasPirmiausia, jums reikės įdėti instaliacijos diską į CDROM. Nepamirškite per BIOS nustatyti Bot Priority pirmoje vietoje CDROM. Palaukite, kol bus pakraunami reikalingi failai. Rekomenduojame susirasti tokį instaliacijos diską, kad nereikėtų vesti jokio cd-key, kadangi jie pasimeta arba nuo disko nusitrina, tada susidaro problemos.

Pirmame lange pasirinkite reikalingą kalbą ir kietąjį diską. Windows diegimas optimaliausias tada, kai vieną diską suskaldote į dvi dalis, pirmąjį diską pasirinkite mažesnį, pavyzdžiui turite 500gb vietos, tai 100gb skirkite sisteminiam diskui. Likusią vietą skirkite failų diskui. Svarbu: negalima apkrauti sisteminio disko pernelyg kadangi visa Windows operacinė sistema veiks išties lėtokai.

Skaityti straipsnį “Windows diegimas” »

Žieminės padangos privalo būti kokybiškos

Kasmet, nenumaldomai artėjant lapkričio 10, vairuotojai ima karštligiškai ieškotis naujų žieminių padangų. Tie, kurių senosios padangos dar tinkamos išvysti kelius, karštligiškai užgula autoservisus, norėdami, kad jiems padangas kuo greičiau sumontuotų. Deja, pataikius atvykti piko metu, tenka palaukti toli gražu ne 10 ir ne 20 minučių. Tokiu laiku ypač suklesti šie sezoniniais laikomi verslai: padangų prekyba, padangų keitimas ir pan. Tačiau šį kartą pakalbėsime apie tai, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis žiemines padangas ir kokios vairuotojų daromos klaidos šiuo atveju – dažniausios.

žieminės-padangosPirma, vairuotojai renkasi pačias pigiausias prekes ir nepagalvoja ir neprisimena posakio, jos tas, kuris yra skūpus, paprastai moka du kartus. Žieminės padangos garantuoja didesnį vairuotojų saugumą vairuojant ekstremaliomis sąlygomis – reikia tai prisiminti. Žiemą tenka vairuoti ir itin atšiauriomis sąlygomis, kai lauke šalta, vėjuota, kai sninga, pusto, o kelio dangą nusėja storas ledo sluoksnis. Tokiais atvejais nuo gresiančių nelaimių ir netikėtumų apsaugoti gali tik kokybiškos žieminės padangos. Dažnai vairuotojai susimąsto tik po laiko, kai jau atsitinka nelaimė kelyje.

Skaityti straipsnį “Žieminės padangos privalo būti kokybiškos” »

Automobilių nuoma ir draudimas

Automobilių nuoma gali praversti įvairiose gyvenimo situacijose. Yra daug dalykų, kuriuos būtina žinoti apie šią paslaugą, tačiau vienas pagrindinių – draudimas. Nesvarbu, kur nuspręsite pasinaudoti šia paslauga – automobilių nuoma Kaune ar kitame mieste, svarbu išmanyti draudimo rūšis. Kokios yra draudimo rūšys, taikomos nuomojamiems automobiliams? Jei domina atsakymas į šį klausimą – skirkite keletą minučių šiam straipsneliui.

Draudimas avarijos atveju

automobilių nuoma KauneKokiais atvejais gali būti naudinga ši draudimo rūšis? Pasirodo, jog pasirinkus šią draudimo rūšį, bus padengti nuostoliai, kurie bus patirti tuo atveju, jei nuomojamas automobilis atsitrenks į kokią nors kliūtį arba susidurs su miško žvėrimis. Tačiau dera priminti, kad ši draudimo rūšis negalios tais atvejais, jei bus pripažinta, jog automobilį vairavęs asmuo buvo neblaivus arba nesilaikė eismo taisyklių.

Skaityti straipsnį “Automobilių nuoma ir draudimas” »