Mėnesio archyvas: 2017 m. liepos mėn.

Kokius telefonus renkamės?

TelefonaiKadaise mobilieji telefonai priklausė nebent fantastikos ir mokslinės fantastikos sričiai. Dabar mokslinė fantastika kuriame remiantis jau nebe technologijų progreso prognozėmis, o žmonių priklausomybių nuo technologijų psichologija. Tokius scenarijus dažnai vaizduoja amerikiečių serialas „Black Mirror“ ir kiti filmai, knygos. Tačiau kol kas mes turime pripažinti, kad telefonai yra be galo naudingi mums patiems, tačiau, deja, kartais ir žalingi. Ką mes turėtume daryti, kad taip nebūtų? Rinktis tuos telefonus, kurie atitinka mūsų poreikius, tačiau stengtis nepiktnaudžiauti ir pasinaudoti jais tik tada, kada tai iš tiesų reikalinga. Pagal ką dabartiniai vartotojai renkasi telefonus?

Kuo mažesnis, kuo galingesnis

Vienas iš kriterijų, prie kurio turi taikytis telefonai šiais laikais, tai dažniausiai yra jo dydis. Mažuose telefonuose telpa mažiau jėgos, tačiau jie žmonėms vis dar yra patrauklesni tiesiog dėl to, kad juos patogiau nešiotis su savimi, turėti visur, kur jų gali prireikti. Aišku, vien tik mažu dydžiu toks telefonas nelaimės – dar reikia ir kad būtų galingas. Taigi, kaip senovinėje mokslinėje fantastikoje ir numatyta, viskas traukiasi į tašką, mažėja fiziniai kūnai, didėja energija. Kita vertus, dėl telefonų pasirinkimo galima planuoti ir ne visišką sumažėjimą, nes patogiau naudotis didesniu. Ypač nuo tada, kai atsirado liečiamieji ekranai, kai ėmė rastis klaviatūros ant tų ekranų ir pan.

Žinoma, galima tikėtis ir to, kad telefonai tiesiog plonės, taps ploni it lentutės ir tuomet mažiau svers. Ploni, plokšti su patogiu valdymu – gal taip turėtų atrodyti svajonių telefonai. Svarbus ir atsparumas. Kadangi liečiamasis ekranas – dažnai yra būtent ta dalis, kurią tenka remontuoti arba keisti pirmiausiai. Vos tik kas nors nutinka liečiamajam ekranui, tenka ieškoti meistro. O nutikti gali daug kas. Visų pirma, pakanka ir nedidelio smūgio, kad ekranas skiltų ir lūžtų. Tai priveda prie ne tokio ir malonaus reiškinio. Jeigu numetame telefoną nuo stalo, net tuomet kartais atsiranda dužimų, lūžimų.

Baterijos ilgas darbo laikas – svarbus kriterijus

Taip pat visiems žmonėms labai svarbu, kad telefonai turėtų kuo ilgiau veikiančią bateriją. Telefonus naudojame dažnai ir dėl daugybės skirtingų priežasčių. Jeigu iš tiesų tik skambintume, atsilieptume, pažiūrėtume laikrodį, tai baterija veiktų ilgiau. Tačiau vis tiek ne taip, kaip NOKIA 3310 laikais, kada baterija laikydavo kelias savaites. Dabar ji laikytų 2 – 3 dienas. Bet jeigu tik įsijungiame kokią nors programėlę, jeigu įsijungiame kažkokius režimus, kuriems reikia daug jėgų – baterija ištirpsta kaip ledai. Pakanka įjungti internetą ir jūsų telefonas tampa mažu kompiuteriu. Tuojau čia ima naujintis visokios programėlės, žemėlapis nori nustatyti jūsų vietą. Telefonas, tas mažas galingas padaras, ima dirbti visu pajėgumu. Ir tai labai gerai pajunta telefono baterija, kuri greitai išsikrauna. Keliaujant į miestą, mes jau neiname nepasiėmę su savimi ir įkroviklio. O ką daryti, kai važiuoji į gamtą? Tada galima pasiimti ir specialius įkrovimo blokelius, su kuriais gali turėti vienkartinius baterijos įkrovimus. Visgi, dažnu prioritetu renkantis telefoną mums tampa faktas, kad jo baterija galbūt galėtų tarnauti ir ilgiau.

Daug funkcijų – bet ar visų reikia?

Skaityti straipsnį “Kokius telefonus renkamės?” »