Kas yra finansų rinkos

Anksčiau su tuo nesusidūrę žmonės galbūt nežinos, kas yra finansų rinkos, tačiau žmonės, daugiau besidomintys ekonomika, paprastai būna bent kažkiek apie tai girdėję. Laikoma, kad finansų rinkos tai yra tam tikros ekonominės rinkos, leidžiančios jos dalyviams (žmonėms, kurie tuo užsiima) mainytis pinigais, taip pat tam tikrais vertybiniais popieriais ir kitomis finansinėmis priemonėmis, taip pat pinigais. Finansų rinkos lauke dalyvauja mainuose tokie dalykiakaip obligacijos, akcijos, išankstiniai sandoriai dėl labai brangių tauriųjų metalų arba įvairių žemės ūkio žaliavų.

Kam naudingos finansų rinkos

FinansaiVisų pirma, žvelgiant plačiai, ir neskirstant iškart, kokiam žmogui kur nubyrės pelno moneta, apskritai galima sakyti, kad finansų rinkos daro didelį poveikį keletoje skirtingų laukų. Tai yra valiutų rinka ir joje vykstanti tarptautinė prekyba, taip pat pinigų rinka ir joje pasireiškiantis likvidumo perleidimas, taip pat išvestinių priemonių rinka ir joje esantis rizikos perleidimas bei kapitalo rinka ir joje vykstantis kapitalo pritraukimas. Tad žvelgiant plačiau, per tokiusfinansinius tarpininkus kaip fondai, įvairios bendrovės, valstybiniai tarpininkai ir kt. vyksta finansų rinkos funkcionavimas. Tai sudėtingas procesas, nes reikia mąstyti globaliai, neužtenka tik įsigilinti į vieną nedidelę sritį. Žmonės, kurie neturi globalaus mąstymo, renkasi gyvenime profesijas, labiau susitelkusias į mažesnius projektus (tarkime, kalbos išmanymas, o galbūt kokio nors konkretaus prietaiso veikimas ir pan.). Tačiau tie, kas gali tarsi pakilti aukščiau virš visų ekonominių, pasaulietinių, globalinių ir kitų pokyčių, gali numanyti, kaip klostysis reikalai finansų rinkoje ir joje įsidarbinus uždirbti investuojant.

Kaip skirstomos finansų rinkos

Vertinant pagal įvairius rodiklius, finansų rinkos gali būti skirstomos į pirminę rinką, antrinę rinką, tretinę rinką ir taip pat ketvirtinę rinką.

Kiekvienoje rinkoje gali veikti skirtingi veiksniai. Pavyzdžiui, pirminėje rinkoje dalyvauja investuotojai ir tarpininkai, ir čia yra parduodami vertybiniai popieriai, kitaip tariant, vykdoma jų emisija. Pavyzdžiui, antrinėje rinkoje vyksta pardavimai ir pirkimai naudojant pirminėje rinkoje jau išplatintus vertybinius popierius. Taigi, čia atsiranda papildomi veikėjai – dileriai, brokeriai. Tretinėje rinkoje žadžia itin stambūs investuotojai, o ketvirtinėje dalyvauja jau patys stambiausi investuotojai. Taigi, šios rinkos, suskirstytos į pirminę, antrinę, tretinę ir ketvirtinę, pagal savo skirstymą tarsi grupuoja rinkos dalyvius, kurie užsiima smulkesniais arba stambesniais darbais finansų rinkoje. Rūšiavimas padeda lengviau orientuotis tiek patiems rinkos dalyviams, tiek lengviau atskirti ir finansinės veiklos rezultatus.

146
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>