Kokius telefonus renkamės?

TelefonaiKadaise mobilieji telefonai priklausė nebent fantastikos ir mokslinės fantastikos sričiai. Dabar mokslinė fantastika kuriame remiantis jau nebe technologijų progreso prognozėmis, o žmonių priklausomybių nuo technologijų psichologija. Tokius scenarijus dažnai vaizduoja amerikiečių serialas „Black Mirror“ ir kiti filmai, knygos. Tačiau kol kas mes turime pripažinti, kad telefonai yra be galo naudingi mums patiems, tačiau, deja, kartais ir žalingi. Ką mes turėtume daryti, kad taip nebūtų? Rinktis tuos telefonus, kurie atitinka mūsų poreikius, tačiau stengtis nepiktnaudžiauti ir pasinaudoti jais tik tada, kada tai iš tiesų reikalinga. Pagal ką dabartiniai vartotojai renkasi telefonus?

Kuo mažesnis, kuo galingesnis

Vienas iš kriterijų, prie kurio turi taikytis telefonai šiais laikais, tai dažniausiai yra jo dydis. Mažuose telefonuose telpa mažiau jėgos, tačiau jie žmonėms vis dar yra patrauklesni tiesiog dėl to, kad juos patogiau nešiotis su savimi, turėti visur, kur jų gali prireikti. Aišku, vien tik mažu dydžiu toks telefonas nelaimės – dar reikia ir kad būtų galingas. Taigi, kaip senovinėje mokslinėje fantastikoje ir numatyta, viskas traukiasi į tašką, mažėja fiziniai kūnai, didėja energija. Kita vertus, dėl telefonų pasirinkimo galima planuoti ir ne visišką sumažėjimą, nes patogiau naudotis didesniu. Ypač nuo tada, kai atsirado liečiamieji ekranai, kai ėmė rastis klaviatūros ant tų ekranų ir pan.

Žinoma, galima tikėtis ir to, kad telefonai tiesiog plonės, taps ploni it lentutės ir tuomet mažiau svers. Ploni, plokšti su patogiu valdymu – gal taip turėtų atrodyti svajonių telefonai. Svarbus ir atsparumas. Kadangi liečiamasis ekranas – dažnai yra būtent ta dalis, kurią tenka remontuoti arba keisti pirmiausiai. Vos tik kas nors nutinka liečiamajam ekranui, tenka ieškoti meistro. O nutikti gali daug kas. Visų pirma, pakanka ir nedidelio smūgio, kad ekranas skiltų ir lūžtų. Tai priveda prie ne tokio ir malonaus reiškinio. Jeigu numetame telefoną nuo stalo, net tuomet kartais atsiranda dužimų, lūžimų.

Baterijos ilgas darbo laikas – svarbus kriterijus

Taip pat visiems žmonėms labai svarbu, kad telefonai turėtų kuo ilgiau veikiančią bateriją. Telefonus naudojame dažnai ir dėl daugybės skirtingų priežasčių. Jeigu iš tiesų tik skambintume, atsilieptume, pažiūrėtume laikrodį, tai baterija veiktų ilgiau. Tačiau vis tiek ne taip, kaip NOKIA 3310 laikais, kada baterija laikydavo kelias savaites. Dabar ji laikytų 2 – 3 dienas. Bet jeigu tik įsijungiame kokią nors programėlę, jeigu įsijungiame kažkokius režimus, kuriems reikia daug jėgų – baterija ištirpsta kaip ledai. Pakanka įjungti internetą ir jūsų telefonas tampa mažu kompiuteriu. Tuojau čia ima naujintis visokios programėlės, žemėlapis nori nustatyti jūsų vietą. Telefonas, tas mažas galingas padaras, ima dirbti visu pajėgumu. Ir tai labai gerai pajunta telefono baterija, kuri greitai išsikrauna. Keliaujant į miestą, mes jau neiname nepasiėmę su savimi ir įkroviklio. O ką daryti, kai važiuoji į gamtą? Tada galima pasiimti ir specialius įkrovimo blokelius, su kuriais gali turėti vienkartinius baterijos įkrovimus. Visgi, dažnu prioritetu renkantis telefoną mums tampa faktas, kad jo baterija galbūt galėtų tarnauti ir ilgiau.

Daug funkcijų – bet ar visų reikia?

Sunku paneigti, kad telefonai šiais laikais jau galėtų vadintis ir kitaip. Senovėje, pirmieji telefonai buvo aparatai, su kuriais būdavo galima skambinti. Vėliau, kai atsirado mobilieji, jie ėmė turėti ir žinutės tekstinės siuntimo funkciją. Ją gal naudodavo daugiau tik vaikai, suaugusieji taupė laiką ir neskambindavo. Tačiau dabar, galiausiai, galime pasakyti ir pastebėti, kad telefonų funkcijos yra tokios, kad mes jau nebegalime tiesiog vadinti šių įrenginių telefonais. Nes skambinimo funkcija, toli gražu, jau nėra pagrindinė. Ką tik šiame pasaulyje atsidūrusiam žmogui jau tenka aiškinti tokius dalykus, kodėl nedidelis kompiuteriukas vadinamas telefonu. Kaip ir prisiminti istoriją, kodėl automobilių varikliai vis dar matuojami arklio jėgomis. Taigi, telefonas daug dažniau mums tiesiog yra nešiojamas prisijungimo prie interneto ryšio įrenginys. O toliau pagal poreikius: kažkam tai labiau foto kamera, labiau muzikos grotuvas, labiau žadintuvas ar kas nors kitas, bet telefonas – net taip ir dažnai, ne kiekvienam vartotojui.

Plėtiniai programėlėms

Kalbant apie priedus telefonams, galima paminėti, kad mobiliųjų programėlių (apps) įvairovė dabar jau yra tokia didžiulė, kad mes dažnai net pasirenkame pirkti tam tikrus specialius plėtinius, kuriuos primontuojame prie telefono. Arba jie jau turi juos integruotus. Pavyzdžiui, telefonui gali būti primontuojamas mini objektyvas ir taip šis aparatas įgauna nedidelės profesionalios foto kameros vaizdą. Taip pat telefonai gali įgyti ir kitokių funkcijų jeigu, pavyzdžiui, juose yra specialių jutiklių. Kai kurie telefonai matuoja pulsą, spaudimą, netgi insulino dozę kraujyje, todėl pasitarnauja ir sveikatos tikslais. Jie taip pat turi radijo imtuvus, kompasus, GPS aparatūrą, avarinio signalo siuntėjus ir kt.

Kai kurie naudotojai ieško paprasčiau

Kaip visada, kai kažkokia srovė ima labai reikštis, atsiranda ir kontra srovės. Jeigu kažkur labai išpopuliarėja minimalizmas, atsiranda pompastikos kontra srovė. Štai su telefonais, kurie tampa vis modernesni, pilni daugybės funkcijų ir virtualių galimybių, nutinka taip, kad atsiranda opozicija: telefonai, kurie turi tik skambinimo funkciją ir kelias papildomas. Pasiūlą diktuoja poreikiai. Kai kurie žmonės skundžiasi, kad yra pavargę nuo tų visų technologijų. Net išėję į mišką grybauti, vis tiek kartais tikrinasi savo socialinius tinklus. Tam, kad nuo jų atsiribotum, gali tiesiog ir pagyventi be jų. Dėl to kai kurie žmonės mieliau renkasi pagal senovinė modelį sukurtus labai paprastus telefonus.

182
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>