Kontaktiniai lęšiai vaikams

„Ar vaikai gali nešioti kontaktinius lęšius“ – šis klausimas neretai skamba okulisto kabinete ir tarp tėvų.

Lęšiai vaikams gali būti puikiu sprendimu aktyviam gyvenimo būdui. Lęšių privalumai labai padeda atliekant kasdienius darbus, pirmiausia dėl jų regėjimo kokybė yra geresnė ir juos nešioti yra daug patogiau nei tradicinius akinius. Nereikia baimintis, kad lęšis iškris, be to, kontaktiniai lęšiai nerasoja ir ant jų nenusėda dulkių daleles arba lietaus lašeliai. Atliekant aktyvius fizinius veiksmus užtikrinamas saugumas ir didesnė judėjimo laisvė. Papildomas lęšių privalumas – platesnis regėjimo laukas. Nepaisant to, kontaktiniai lęšiai neiškreipia vaizdo.

Vaikai, nešiodami kontaktinius lęšius, labiau pasitiki savimi, jie nepravardžiuojami „akiniuočiais“. Mokykloje labai dažnai atsitinka taip, kad nešiojantys korekcinius akinius, yra išjuokiami, tai turi labai neigiamos įtakos asmenybės formavimuisi. Dėl kontaktinių lęšių nešiojimo vaiko aplinka yra „draugiškiau“ nusiteikusi, o vaikas jaučiasi labiau užtikrintas. Pasitaiko, kad net labai maži vaikai nešioja kontaktinius lęšius, kad regėjimo sutrikimas būtų kuo greičiau išgydytas.

Tai, ar vaikas gali nešioti kontaktinius lęšius, lemia atsakingumo lygis. Nešiojant
spalvotus kontaktinius lęšius reikia juos kasdien prižiūrėti, valyti specialiu tirpalu, paisyti higienos ir švaros reikalavimus. Šių patarimų nesilaikymas gali sukelti infekcijas, kurios pablogina regėjimą ir jaučiamas nepatogumo jausmas.

Gali atrodyti, kad vaikai susidurs su galybe rūpesčių, nes nemokės teisingai užsidėti ir išsiimti lęšius. Bet yra priešingai – apie 90 proc. jaunų asmenų šiuos veiksmus atlieka savarankiškai, tai jie neturi jokių papildomų rūpesčių ir nepatogumų.

Mieli tėveliai! Jei jūsų vaikas naudoja kontaktinius lęšius, geriausia išeitis jam būtų vienadieniai kontaktiniai lęšiai. Jeigu vis dėlto nesate tikri, ar jūsų vaikas savarankiškai galės naudotis lęšiais, pasitarkite su oftalmologu, jis atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir padės išsirinkti tinkamiausią regėjimo korekcijos būdą.

17
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>