Krosnelės: ką reikėtų apie jas žinoti?

Norint apšildyti patalpą, tikrai yra iš ko rinktis: specializuotose parduotuvėse siūlomos krosnelės, bei įvairūs  židiniai. Kartais tikrai sudėtinga rinktis iš gausybės siūloma prekių, todėl visada galite gauti konsultaciją apie norimas prekes.

krosnelėsKrosneles galima rinktis iš daugybės firminių ženklų, iš kurių gerai žinomi kratki, jotul, nordica ir kiti ženklai. Krosnelės paprastai gaminamos iš ketaus ar metalo – tai gana atsparios medžiagos, todėl įsigijus krosnelę, galite būti tikri, kad ji tarnaus pakankamai ilgai.

Krosnelėse įmontuotos sandarios durys, kurios užtikrina, kad po patalpą nepasklis dūmai ir nešokinės žiežirbos. Paprastai metalo krosnelės laikomos saugesnėmis, todėl iš ketaus pagamintoms krosnelėms keliami didesni priešgaisriniai reikalavimai. Tuo tarpu manoma, kad židiniu šildyti namus yra saugiau nei krosnele.

Bene didžiausias krosnelių pliusas yra tai, kad tai pakankamai pigiai kainuoja ir  kūrenant reikia pakankamai nedaug malkų. Krosnelę paprasta užkurti, šiluma greitai pasklinda ir užsilieka. Krosnele galima apšildyti visą namą, ir nebūtinai tik vieną jo aukštą.Jei norite, kad šiluma sklistų po visus namus, patartina įsirengti efektyvią šilumos apykaitą – kad tai padarytumėte teisingai, patartina konsultuotis su specialistais.

Žmonės dažnai klausia, kas yra geriau: krosnelės ar židiniai, tačiau vienareikšmišką atsakymą gana sudėtinga rasti – židiniai pasiteisina tuo atveju, jei reikia apšildyti daug mažų patalpų, o krosneles geriausia rinktis tuo atveju, jei namuose labai erdvu, tačiau juose nėra daug mažų patalpėlių.

Krosnelės paprastai kainuoja pigiau nei židiniai, tačiau specialistai mano, kad židiniai yra saugesni – juos įsirengus mažesnė gaisrų tikimybė nei įsirengus krosnelę. Galbūt dėl kainos skirtumo krosnelės Lietuvoje populiaresnės nei židiniai.

Prieš apsisprendžiant, kokią šildymo įrangą rinktis, pirmiausia apskaičiuokite savo būsto plotą, tuomet nubraižykite būsto planą, nuspręskite, kurioje būsto vietoje norėtumėte, kad stovėtų krosnelė ar židinys (bus paprasčiau, jei parinksite vietą kuo arčiau dūmtraukio), ir galiausiai galite pasirinkti norimą įrenginio dizainą, kuris derėtų prie Jūsų namų interjero.

Jei dvejojate, ką rinktis, visuomet galite pasikonsultuoti su specialistais, kurie pasakys, kokį Jūsų atveju variantą  patartina rinktis, konsultuos įrengimo klausimais, ir, žinoma, padės įrengti šildymo įrangą arba tiesiog tai padarys už Jus. Lietuvoje gana įprasta viską daryti patiems: tiek ir remontą, tiek ir įrengti šildymą, tačiau, jei Jūsų specializacija yra kitokia nei šildymo įrenginiai, tai gali būti netgi pavojinga. Kam rizikuoti, jei už Jus tai gali padaryti specialistai?

44
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>