Topografinės nuotraukos: kam jos reikalingos?

Topografinės nuotraukos reikalingos tuomet, kai reikia parengti planą, kuriame matytųsi požeminės komunikacijos, statiniai bei ilgamečiai augalai. Tai reikalinga tais atvejais, kai norima statyti naują namą arba seno namo vietoje statyti naują namą arba pakeisti pastato paskirtį. Čia neišvengsite topografinių nuotraukų, taigi, reikės samdytis specialistą, kuris atliks šią paslaugą. Be topografinių planų negali būti pradedami jokie projektavimo darbai, taigi, norint pradėti statyti namą ar perprojektuoti turimą pastatą, čia be to išsiversti nepavyks.

topografinės nuotraukosSvarbu žinoti tai, kad topografinės nuotraukos turi būti atliekamos dar prieš metus, kuomet bus pradėtiprojektavimo darbai. Tai labai svarbu žinoti visiems, kurie ruošiasi pradėti projektavimo darbus – visa tai užtrunka, taigi, ir tik praėjus metams o topografinių nuotraukų atlikimo galima bus pradėti projektavimo darbus.

Ką svarbu žinoti?

Topografiniai planai gali būti atliekami tik tada, kai sklypo savininkas turi turimo sklypo planą, techninį projektą ir nuosavybės dokumentus, patvirtinančius asmens teises į sklypą.

Per kiek laiko gali būti atliekamos topo nuotraukos?

Sunku vienareikšmiškai atsakyti, kiek tai gali kainuoti, nes kaina priklausys nuo sklypo dydžio, jo sudėtingumo, taip pat ir nuo laikotarpio, per kurį planas turi būti parengiamas. Kaina gali svyruoti, bet paprastai tai kainuoja porą ar kelis šimtus litų, tik išskirtiniais atvejais, kai sklypas itin sudėtingas, kaina yra ženkliai didesnė. Taigi, tai tikrai nėra taip ir brangu.

Er kiek laiko atliekamos nuotraukos?

Tam turi įtakos sklypo dydis ir jo sudėtingumas, tačiau dažniausiai šie darbai atlliekami per porą savaičių, taigi, labai ilgai laukti tikrai neteks.

Kas gali parengti topografinius planus?

Tai gali atlikti tik kvalifikuoti specialistai, taigi, be jų pagalbos čia neišsiversite. Nors kai kurie mano, kad gana sudėtinga rasti šią paslaugą atliekantį specialistą, tačiau iš tiesų taip nėra. Šiandien šią paslaugą siūlo tikrai nemažai šios srities profesionalų, taigi, rinktis tikrai yra iš ko.

Kaip rasti, kas teikia šias paslaugas?

Vien tik internete rasime tikrai ne vieną įmonę, siūlančią šias paslaugas, taigi, rinktis tikrai bus iš ko. Internete galima palyginti skirtingų įmonių siūlomas kainas ir galime išsirinkti mums tinkamiausią variantą. Patogu ir tai, kad apie mus dominančias įmones galime rasti atsiliepimų, ir tai, kokių rasime (teigiamų ar neigiamų) gali mums susidaryti vienokią ar kitokią nuomonę apie mus dominančių paslaugų atlikimą.

79
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>