Vasara – nepalankus metas vėžiniams susirgimams

Vasara nėra pats geriausias metas, kada gali būti atlikta apgamu salinimas lazeriu. Šiuo metu saulė yra itin aktyvi ir visi iki vėžiniai susirgimai gali greičiau išsivystyti į vėžinius. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą laiką apgamų šalinimui lazeriu.

Apgamų šalinimas

Apgamai ir jų šalinimasŽmonės dažnai nežino, kada reikia šalinti apgamus, kada tą daryti nebūtina. Vieni vos pamatę didesnį apgamą, tuojau skuba jį pašalinti. Kitiems labiau norisi tiksliai žinoti, kokį apgamą būtinai reikia pašalinti, koks jis keltų pavojų, o koks – ne. Taigi, verta žinoti, kas tai yra pavojingas apgamas. Iš esmės, nėra jokio būdo patikrinti, ar apgamas virstų jums grėsmę keliančiu dalyku, ar ne. Net jeigu jį dirgintumėte, degintumėte ant saulės, sužeistumėte, jis galbūt niekadanevirs vėžiniu. Ir atvirkščiai – galbūt išvis nieko nereikės daryti, o jis ims ir supiktybės. Taigi, prieš atliekant apgamo šalinimą lazeriu, visada pirmiausiai yra patikrinama, ar susirgimas nėra vėžinis. Mat būtent vėžinis susirgimas jau turėtų būti gydomas pirmiausia, o tik paskui galima šalinti apgamą.

Visgi, nutarti dėl apgamų šalinimo geriausia pasitarus su gydytoju. Dažniausiai apgamai šalinami, kai jie auga tokioje vietoje, kuri nuolat patiria trintį. Tarime, ten, kur segasi liemenėlės petnešėlės. Arba dar šalinama ir dėl estetinių sumetimų, jeigu apgamas labai rėžia akį. Be to, galima šalinti ir tada, kai jis tiesiog labai didelis. Apgamų šalinimas šiais laikais atliekamas su lazeriu, dėl to jis būna greitas ir beveik neskausmingas. Tačiau vasara nėra tam palanki, kadangi skaisčiai šviečianti saulė kelia ir pavojingą UV poveikį. Geriau apgamus šalinti vėliau, kokį rugsėjo mėnesį, nes vėliau dar 3 – 4 mėnesius vietos, kur buvo pašalintas apgamas, negalima leisti laižyti saulės spinduliams.

Saulei jautri oda

Kai kurie žmonės turi padidintą rizikos indikatorių susirgti odos vėžiu, melanoma. Tai yra labai jautrios saulei odos tipo žmonės. Kad oda jautri saulei, lengva suprasti. Dažniausiai tai būna pačios balčiausios odos žmonės, neretai dar ir su raudonais plaukais, šlakais ant veido. Taip pat būnant ant saulės irgi gali pasireikšti labai didelis jautrumas. Oda iškart parausta, ji ne įdega, o tiesiog nusvyla nuo kiekvieno saulės spindulio. Vėliau ji, žinoma, nusilupa ir pasidaro itin negraži. Gali nuo saulės atsirasti daugiau šlakų. Šios odos savininkams patariama saugotis saulės kiek įmanoma labiau. Jeigu jie to nedarys, patirs nemalonumų.

148
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>