Žieminės padangos privalo būti kokybiškos

Kasmet, nenumaldomai artėjant lapkričio 10, vairuotojai ima karštligiškai ieškotis naujų žieminių padangų. Tie, kurių senosios padangos dar tinkamos išvysti kelius, karštligiškai užgula autoservisus, norėdami, kad jiems padangas kuo greičiau sumontuotų. Deja, pataikius atvykti piko metu, tenka palaukti toli gražu ne 10 ir ne 20 minučių. Tokiu laiku ypač suklesti šie sezoniniais laikomi verslai: padangų prekyba, padangų keitimas ir pan. Tačiau šį kartą pakalbėsime apie tai, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis žiemines padangas ir kokios vairuotojų daromos klaidos šiuo atveju – dažniausios.

žieminės-padangosPirma, vairuotojai renkasi pačias pigiausias prekes ir nepagalvoja ir neprisimena posakio, jos tas, kuris yra skūpus, paprastai moka du kartus. Žieminės padangos garantuoja didesnį vairuotojų saugumą vairuojant ekstremaliomis sąlygomis – reikia tai prisiminti. Žiemą tenka vairuoti ir itin atšiauriomis sąlygomis, kai lauke šalta, vėjuota, kai sninga, pusto, o kelio dangą nusėja storas ledo sluoksnis. Tokiais atvejais nuo gresiančių nelaimių ir netikėtumų apsaugoti gali tik kokybiškos žieminės padangos. Dažnai vairuotojai susimąsto tik po laiko, kai jau atsitinka nelaimė kelyje.

Nereikėtų laukti ir to vairuotojams siaubą dažnai keliančio laiko – lapkričio 10 dienos, kai ateina metas pasikeisti padangas. Servisuose susidaro didžiulės grūstys, kaip jau buvo minėta. Tikėtina, kad ir kainos gerokai šokteli į viršų – na o kaip gi servisams daugiau sumažinti klientų antplūdį? Geriausia viską atlikti iš anksto – nebaisūs jokie netikėtumai: nei pirmasis sniegas, nei plikledis, nei žvarba. Padangas keisti galima jau nuo spalio pradžios ar net vidurio.

Viena didžiulė klaida, kurią pastebi prekiaujančios padangomis įmonės – kad žmonės renkasi netinkamo dydžio padangas. Taip gali atsitikti dėl vienos priežasties: perkant dėvėtą automobilį, prekeiviai norėdami pasidaryti daugiau „gražaus“ pinigėlio, nuima gerus ratus ir ant automobilio uždeda bet kokius, net ir netinkamo dydžio. Vėliau vairuotojams tarsi užsifiksuoja, kad ratai turi būti būtent tokių matmenų ir jie toliau deda netinkančias padangas. Taip automobiliui tenka netolygi apkrova, visos padangos susidėvi kur kas greičiau, važiuojama ne taip efektyviai, automobilis sudegina daugiau kuro. Taigi žieminės padangos turi tikti idealiai: analogiškai, kaip ir su avalyne, kurią dėvi žmonės.

Naujos ar dėvėtos padangos?

Ekspertai teigia, kad tiek vasarinės, tiek ir žieminės padangos vidutiniškai tarnauja apie 4 sezonus. Taigi parduodamos dėvėtos padangos, tikėtina, jau yra ištarnavusios savo laiką ir tolesniam eksploatavimui yra visiškai netinkamos, tad geriau pirkti naujas. 

66
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>